Týden pro divočinu na Králickém Sněžníku | Česká divočina

Týden pro divočinu na Králickém Sněžníku


27 Črv 2015 - 8 Srp 2015

Zvažujete možnost vypravit se v létě k moři? Není kvůli tomu třeba cestovat do zahraničí. Také u nás máme moře, i když jsou pouze kamenná.

Jedno takové se nachází na Severní Moravě u hranic s Polskem. Pokud vás láká krajina plná holin, skalních srubů a roztroušené alpínské vegetace, tak právě pro vás je tu romantický týden v drsných podmínkách masivu Králického Sněžníku. V této exponované krajině připomínající doby ledové dochází často k větrným polomům. Přirozená obnova lesa ze semenáčků jde pomalu, protože mladé stromky okusuje lesní zvěř. Hlavní náplní naší práce tak bude natírání semenáčků (zejména jeřábů) proti okusu a pomoc přirozené obnově vysokohorského lesa.

UBYTOVÁNÍ

Lesní chata Vilemína na břehu řeky Moravy, v horním konci obce Dolní Morava. V chatě není elektřina ani voda, pobyt je tudíž bez sprchy. Možnost umýt se ve studánce. Spaní na postelích ve vlastních spacácích.

STRAVA

• vydatná, bezmasá,
• budete se podílet na její přípravě.

PRACOVNÍ NÁPLŇ

• ochrana dřevin proti okusu,
• natírání semenáčků jeřábů a jedlí na místech větrných polomů.

S SEBOU

spacák (karimatku netřeba, jsou zde postele), pracovní oblečení a obuv (i do deště), přezůvky, ešus, příbor, čelovku, svíčky, láhev na vodu (termoska) a další vaše nezbytnosti.
Kapacita akce je 11 účastníků.

Upozornění: Tento Týden pro divočinu je fyzicky náročný. Pracuje se za každého počasí v exponovaném terénu, ve vysoké nadmořské výšce a na prudkých svazích. Kapacita akce je 11 účastníků.

Na tomto Týdnu pro divočinu spolupracujeme se Správou CHKO Jeseník.