Divočina potřebuje Váš hlas - poděkování | Česká divočina

Děkujeme, že jste se přidali k 8794 lidem, kteří dali svůj hlas divočině.

Cítíte se na další krok? Dobře:

Pomozte nám se sběrem podpisů


Pomozte nám sbírat podpisy pod petici. Hledáme dobrovolníky a dobrovolnice v každém městě či obci, kteří a které chtějí sbírat další hlasy pro divočinu. Čeká nás ještě hodně společné práce.

Podpořte ochranu a vznik české divočiny


Za ochranou české divočiny stojíme už dvacet let. Díky obrvovské podpoře jsme například zachránili divočinu v národních parcích. Další úspěch může být náš společný.

Šiřte výzvu za více české divočiny


Budeme Vám moc vděční, když budete výzvu dál šířit. Třeba přes sociální sítě s hashtagem #chcidivocinu nebo jen pošlete email vašim přátelům.

VÝZVA: DIVOČINA VŠEMI DESETI

Výzva Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, Senátu Parlamentu České republiky, Vládě ČR, ministru životního prostředí, zemědělství, obrany a ministryni místního rozvoje

Argumenty pro divočinu

Existuje mnoho argumentů pro divočinu. Umožňuje svobodný život vzácným zvířatům a rostlinám, tvoří nenahraditelné přírodní dědictví, ochraňuje nás před suchem a povodněmi, podporuje cestovní ruch i regionální rozvoj, nabízí možnosti pro vzdělávání a výzkum a vzbuzuje odpovědnost za sebe, naše děti a vnoučata. A zachovává pestrou, reprezentativní mozaiku lesů typických pro naši krajinu.

Také proto chce více divoké přírody v Česku 7 z 10 Čechů a Češek. Zjistil to rozsáhlý sociologický výzkum Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Přidejte se k nim i vy!

Kde by mohla vzniknout divočina

Zatímco asfaltem a betonem je pokryta část naší krajiny sedmkrát větší než Praha, volné a nespoutané divoké přírody není v České republice víc než činí pouhá polovina plochy našeho hlavního města. Chceme jí dát desetkrát větší prostor pro život. Máme pro to deset dobrých důvodů. Stačí vybrat vhodná území. Nejlépe lesy o rozloze minimálně 30 kilometrů čtverečních. Tato plocha zaručuje, že tam mohou probíhat přírodní procesy. Pak už stačí přestat zasahovat do vývoje přírody. Avšak nezakazovat vstup lidem. Metodiku výběru území pro nás už připravili přední čeští odborníci na ochranu přírody – hledáme území s dostatečně zachovalými lesními stanovišti, která mohou být např. na špatně přístupných místech či v bývalých nebo současných vojenských újezdech.

VÍCE DIVOKÉ PŘÍRODY – VÍCE BUDOUCNOSTI! PŘIDEJTE SE I VY, POTŘEBUJEME 100 TISÍC Z VÁS. DIVOČINA POTŘEBUJE I VÁŠ HLAS.

K naší on-line výzvě za více divočiny se již přidalo 8794 lidí .