Týden pro divočinu na Smrku 2015 | Česká divočina

Týden pro divočinu na Smrku 2015


8 Aug 2015 to 12 Aug 2015

Jste unavení civilizací? Nebaví vás vysedávání u počítače? Nejvyšší čas vylézt na Smrk. Zapadající slunce, nádherné výhledy, čerstvý vzduch, daleko od všeho, vlci vpovzdálí, příroda všude okolo a smysluplná práce. Její hlavní náplní bude vyřezávání nepůvodní invazivní borovice kleče a její úklid na hromady. Úklidem vyřezaných dřevin umožníme růst borůvkám a původním stromům.

UBYTOVÁNÍ

Lesní chata Hubertka na hoře Smrk, cca 10 km od Ostravice. V chatě není elektřina ani voda, pobyt je tudíž bez sprchy. Možnost umýt se ve studánce. Spaní na zemi ve vlastních spacácích.

STRAVA

  • Vydatná, bezmasá,
  • pod odborným dohledem našeho kuchaře se můžete podílet na její přípravě.

PRACOVNÍ NÁPLŇ

  • Hlavní náplní bude vyřezávání nepůvodní borovice kleče a smrku stříbrného + úklid vyřezané hmoty na hromady za účelem podpory původních dřevin (smrk ztepilý, jeřáb ptačí) včetně keříků borůvčí, jejichž bobulemi se živí vzácný pták jeřábek lesní.
  • Botanická a zoologická pozorování (v minulých letech živočichové jako je skokan hnědý, zmije obecná, plch velký, datel černý, ořešník kropenatý, Sledování hvězdné oblohy a povídání o lesích, vlcích a lidech.

S SEBOU

spacák, karimatku, pracovní oblečení a obuv (i do deště), přezůvky, čelovku, svíčky, láhev na vodu (termoska) a další vaše nezbytnosti (podrobnosti dostanete po přihlášení na turnus).

Upozornění: Tento Týden pro divočinu je fyzicky náročný. Pracuje se za každého počasí v exponovaném terénu. Lokalita je pod vrcholem hory ve velkém sklonu a manipulujeme s velkými větvemi a ostrým nářadím. Před zahájením navíc čeká účastníky desetikilometrový výšlap v plné polní s převýšením 800 metrů.

Kapacita akce je 20 účastníků.

Na tomto Týdnu pro divočinu spolupracujeme s Chráněnou krajinnou oblastí Beskydy a ČSOP Cieszynianka.