Česká divočina | V každém srdci je kus divočiny
Alt

DIVOČINU NEMŮŽEME CHRÁNIT V LÁNECH MRTVÉHO LESA

ZAPOJTE SE I VY K VÝZVĚ ZACHRAŇME LESY A VRAŤME ŽIVOT ZPĚT TAM, KAM PATŘÍ. SPOLEČNĚ TO DOKÁŽEME!

NP Šumava: tajemstvím opředená Zelená hora

Vydejte se s námi na okružní cestu kolem tajemstvím opředené Zelené hory. Ještě dnes se můžete setkat s pozůstatky zaniklé osady Zelenohorská Huť,...

Kdyby mohly stromy růst pomaleji

spravce

V pralese se stromy starají o své semenáčky a pomáhají jim vyrůst. V lesích obhospodařovaných člověkem často tato výhoda mizí a tím stromy, a s nimi...

Česká divočina — seznamte se

Divoké vodopády vytékající z horské tundry v Krkonoších, tisíce květů na orchidejové louce v Bílých Karpatech nebo staleté duby v lužním lese. Majestátní orel mořský nad třeboňskými rybníky, rys v beskydských nebo šumavských hvozdech, vlk na Šumavě a divoká kočka v Českém lese.

Exotika za humny žije svým vlastním životem. Nechme ji žít.

………………

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Nejnovější tipy na výlety


Nejnovější články


Nechte divočinu promluvit

Většinu území střední Evropy využívají lidé. O to důležitější je zachovat alespoň na několika místech poslední ostrůvky divoké přírody i v České republice. 
Víme, že to jde, a pracujeme na tom.

 

I děti našich dětí by neměly přijít o právo obdivovat přirozené proměny ekosystémů a pestrost biodiverzity: pralesy s prastarými stromy, padlými kmeny a samovolně vyrůstajícími stromky nebo nespoutané potoky či řeky, jež si samy hledají cestu a mění koryta.

Místa plná ticha a tajemství, kde nacházejí svůj domov nejvíce ohrožené druhy zvířat a rostlin. Takových útočišť u nás nikdy nebude mnoho – patří ovšem k těm nejkrásnějším klenotům naší krajiny.

Veřejnost zapojujeme do ochrany těchto krás aktivně, protože prožitky v přírodě jsou jedinečným a nenahraditelným způsobem vzdělávání.

 

Své více než stoleté zkušenosti s námi sdílí také partner projektu – Norská společnost pro ochranu přírody a další čtyři čeští významní partneři.

Projekt „Zvyšováním povědomí veřejnosti k lepší ochraně biodiverzity v ČR“ je projekt programu CZ02 – Životní prostředí. Je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska a je financován z EHP fondů 2009–2014. Partnery projektu jsou Norská společnost pro ochranu přírody, Sedmá generace, Masarykova univerzita, Hnutí DUHA Olomouc a Lipka – Školské zařízení pro environmentální vzdělávání.

Číslo projektu: EHP-CZ02-OV-1-006-2014
Celkové výdaje (rozpočet): 10 756 424 Kč
Zahájení: 1. ledna 2015
Ukončení: 30. dubna 2016

Staňte se patronem divočiny

Česká divočina potřebuje i vaše srdce
Pomozte zachovat ohrožená místa plná ticha a tajemství, kde nachází svůj domov nejvíce vzácných druhů zvířat a rostlin. 
Víme, že to jde, a pracujeme na tom. 
A co můžete pro divočinu udělat vy? 
Staňte se jejím symbolickým patronem!

Alt